Derby IstanbulYarışlar

2020 Derby İstanbul – Organizasyon Kuralları

 1. Katılım tüm ülkelere açıktır.
 2. Organizasyona gönderilecek güvercinlerin ayağında ait olduğu ülkenin resmi federasyon künyesi olmak zorundadır. Resmi federasyon künyesi olmayan güvercinler kabul edilmeyecektir. Sonradan tespit edilmesi durumunda diskalifiye edilecektir. Eğer kazanmış oldukları ödül ya da ödüller var ise iptal edilir. Sıralama ve ödüller buna göre tekrar revize edilecektir.
 3. Güvercin toplama tarihleri 28.02.2020 – 20.04.2020 tarihleri arasında haftanın üç günü (cuma-cumartesi-pazar) güvercin alımı yapılacaktır. Diğer günler güvercin kabul edilmeyecektir.
 4. Kayıp ve ölüm olması durumunda son alım tarihi 01.05.2020’dir. 
 5. Organizasyona gönderilecek olan güvercinler 2020 yılına ait resmi federasyon künyesi taşımalıdır. 45 günlükten ufak olmayıp yem ve su ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayabilmelidir.
 6. Hasta ya da fiziki yetersizliği olan kuşlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 7. Katılımcılar organizasyona gönderdikleri güvercinlere hangi aşıların yapıldığını ve aşılama tarihlerini organizasyona bildirmelidir.
 8. Organizasyona kabul edilen güvercinler teslim alındıkları (10 gün) içerisinde çiplenip künyelerin üstleri bantlanacaktır.
 9. Organizasyona katılım ücreti güvercin başına 100 ₺ (yüz türk lirası) bakım ücreti , 250 ₺ (iki yüz elli türk lirası) aktivasyon ücreti olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. 
 10. Güvercin bakım ücreti olan 100 ₺ (yüz türk lirası) 6 (altı) güvercin verildiği takdirde 400 ₺ (dört yüz türk lirası) olacaktır.Yani her 6 güvercinden oluşan takım için 600 ₺ (altıyüz türk lirası) yerine 400 ₺ (dört yüz türk lirası) tahsil edilecektir.
 11. Güvercin bakım ücretleri peşin alınacak olup bakım ücretinin iadesi yoktur.
 12. Katılımcılar 20.04.2020 – 01.05.2020 tarihleri arasında çatı üzeri kayıp ya da ölen güvercinlerin yerine bakım ücreti ödemeden yeni güvercin verebilir.
 13. Güvercin başı 250 ₺ (iki yüz elli türk lirası) olan aktivasyon ücreti 50 km antremanından sonra tahsil edilecektir. Aktivasyon süresi 50 km antremanından sonraki iş günü başlayıp takip eden 3 (üç) iş günü mesai saati bitiminden sonra sona erecektir. Bu süre zarfında sahipleri tarafından aktif edilmeyen güvercinler organizasyon adına antremanlara devam edecektir.
 14. Aktif edilmeyen güvercinler yarışlar başlamadan istenen kişiler tarafından kura usulü ile aktif edilecektir.
 15. Organizasyon katılım ücretleri www.istanbulolr.com internet sitesinde belirtilen banka hesaplarına gönderilecektir. Ödemelerin yapıldığına dair olan dekont organizasyona ait olan gsm numarasına WhatsApp üzerinden gönderilmelidir. Yapılan ödemenin hangi marka kuşa ait olduğu ve kişi bilgisinin verilmesi gerekmektedir. Nakit ödeme kabul edilmeyecektir.
 16. Organizasyon en az 10 (on) olmak kaydı ile toplam 13 (onüç) antreman yapacaktır.
 17. Organizasyon hava muhalefeti sebebi ile antreman ve yarış tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 18. Organizasyonda BRİCON sistemi ile yarışılacaktır.
 19. Klasman uçum hızına göre hesaplanacaktır.
 20. İlk dört yarış günü birlik olup akşam saat 22:00’da sistem kapatılacaktır. Final yarışı 3 (üç) günlük olup üçüncü günün akşamı saat 22:00’de sistem kapatılacaktır. Finalden gelmeyen güvercin klasmana giremez.
 21. Katılımcı organizasyona teslim ettiği güvercinlerin pedigresini en son final günü organizasyon yetkilisine teslim etmelidir.(Pedigresi olmayan katılımcılar anne-babanın marka numaralarını organizasyona bildirmelidir)
 22. Organizasyona pedigreler teslim edilmediği takdirde güvercinin toplam satış bedeli üzerinden katılımcı % 25’e tekabül eden kısmını kaybeder. (Güvercin sahibine düşen %50 hakkın %25’ini kaybeder.)
 23. Finale gidecek olan güvercinler organizasyon adına düzenlenmiş olan damga ile damgalandıktan sonra sepetlenecektir.
 24. Organizasyon yarışa giden güvercinlerin sepetlenme ve yarıştan geliş anlarını www.istanbulolr.com sitesi üzerinden canlı olarak yayınlayacaktır. 
 25. Organizasyonun belirlediği antreman ve yarış tarihlerinde güvercinlerin sepetlenmesi ve geliş anlarını izlemek için tüm sporseverler davetlidir.
 26. Organizasyonun düzenleyeceği yarışların isimleri kuş alımları bittikten sonra açıklanacaktır. Yine sizler için değerli ve kıymetli olan kişiler anısına düzenlenmiş bir organizasyon olacaktır. 
 27. Organizasyon finali bitirdikten sonra finalden gelen güvercinlerle talep doğrultusunda ek bir yarış yapabilir.
 28. Organizasyon ve güvercinlerin yararına olan tüm güvenlik önlemleri alınmış olup 7/24 organizasyon tarafından takip edilecektir.
 29. Organizasyonun final sonrası düzenleyeceği ihalede güvercin sahibi fiyat görmeyen güvercinine açılış fiyatı vurmadığı takdirde o güvercinden hiç bir hak talep edemeyecektir. 
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Dil Seçiniz»