Kural

Yarışma Kuralları

 1. Güvercin loft’a gönderildikten ve organizatörün gözetiminde olduktan sonra, katılımcı/yetiştiricinin güvercinle fiziksel temas kurma hakkı olmayacaktır.
 2. Organizatör, çipin kurcalanmasını önlemek için katılan her güvercinin çip halkasını kapatacaktır.
 3. Yarışmanın ilk turunda halka kapağı rengi değiştirilecek ve yarışmanın son turunda halka kapağı kaldırılacaktır.
 4. Hakemler, hastalık veya ciddi yaralanmalardan kaynaklanan herhangi bir yarışa katılmayan uygun olmayan güvercinlerin sonlandırılması kararını verecektir.
 5. Final yarışı parkuru 530 km, FCI tarafından tanınır. Grand Prix Yarışımızda dereceye girmek isteyen katılımcı/yetiştirici için bu güvercinlerin FCI tarafından onaylanmış halkaları olmalıdır.
 6. 50 km’lik kalifiye kurda, zamanlama kapandıktan sonra ancak ilk yarış başlamadan önce iade edilen güvercinler kalifiye güvercin olarak kabul edilecektir. Katılımcı/yetiştirici, bu güvercinleri harekete geçirmek için organizatöre ödeme yapacaktır. Katılımcı/yetiştirici başvuru ücretini ödememeye karar verirse, tüm kalifiye güvercinler tüm yarışlardan reddedilecek ve anında katılımdan sonlandırılacaktır. Bu durumda söz konusu güvercinler organizatöre ait olacak ve organizatör uygun gördüğü her türlü işlemi yapma hakkına sahip olacaktır.

120 KM ELEME TURU

 1. Katılımcı/yetiştirici, nitelikli kura sonucunu www.oneloftrace.live web sitemiz üzerinden görüntüleyebilir . Organizatör, www.istanbulolr.com web sitesine aktif olmayan kuşun halka numarasını ve güvercin kanadı fotoğrafını yükleyecektir . Organizatör, ödeme için katılımcılara/yetiştiricilere nitelikli güvercinlerin halka numarasını içeren faturalar düzenleyecektir.
 2.  Katılımcı/yetiştirici başvuru ücretini ödememeye karar verirse, bu kalifiye güvercinler tüm yarışlardan reddedilecek ve derhal geçerli olmak üzere katılımları sonlandırılacaktır. Bu durumda söz konusu güvercinler organizatöre ait olacak ve organizatör uygun gördüğü her türlü işlemi yapma hakkına sahip olacaktır.
 3. Katılımcı/yetiştirici, eleme turunda (50 km parkur) güvercinlerin dönüş tarihinden itibaren 3 gün içinde başvuru ücretini ödeyecektir . Belirtilen süre içinde ödeme yapılmaması veya ödenen tutarın düzenlenen faturalardan az olması durumunda, nitelikli güvercinler tüm yarışlardan reddedilecek ve katılımdan anında sonlandırılacaktır. Bu durumda söz konusu güvercinler organizatöre ait olacak ve organizatör uygun gördüğü her türlü işlemi yapma hakkına sahip olacaktır.
 4. 50 km’lik parkurda yapılan eleme turundan sonra güvercinin kaybolması veya yaralanması durumunda başvuru ücretleri hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

ACE GÜVERCİN ÖDÜLÜ

Bu tek çatı katı yarışı olduğundan, her güvercinin yarış mesafesi eşittir. Dolayısıyla as güvercini kazanmaya hak kazanan güvercinin 6 yarışı da tamamlamış olması ve tüm yarış sonuçlarına  sahip olması gerekir. Organizatör, saat sistemini yarış gününden itibaren 2 gün boyunca her yarışta açacaktır (yarış gününün ertesi günü saat sistemi 21:00’de kapanacaktır)

Ace Pigeon kazananı için kriterler

As güvercin ödülü benzing sisteminin oluşrurmuş olduğu en üst sırada yer alan güvercine verilecek olup, sıralama toplamı en düşük olan güvercin aşağıdaki formüle göre hesaplanan kazanan olacaktır.

NOKTA = Sıra x 1.000
Toplam Sepetli güvercinler x Mesafe

Güvercinlik Takım

 1. Kalifiye güvercinler ilk kayıt olduklarında aynı takım adını kullanarak 12’dan fazla güvercin kaydettiren katılımcılar/yetiştiriciler için,  yeni bir takım oluşturmak için güvercinlerini seçme hakkına sahip olacaktır (12 kişilik takım). güvercin), güvercin halka numarası çoğaltılamaz ve takım adının sonunda (L-TEAM A), (L-TEAM B), (…sırasıyla) ile belirtilmesi gerekir.
 2. Katılımcı/yetiştiricinin belirli bir zaman çerçevesi içinde onaylanmamış takım oluşturması durumunda. Organizatör tarafından ring numarası sırayla gruplandırılarak takım oluşturulacaktır.
 3. Takım oluşumunun tamamlanmasının ardından, katılımcı/yetiştirici yeniden kurulan takım(lar)da takımın adı da dahil olmak üzere herhangi bir değişiklik yapma hakkına sahip olmayacaktır.
 4. Katılımcı/yetiştiricinin belirli bir zaman dilimi içinde takım oluşturmasının onaylanmaması durumunda, takım oluşturma işlemi organizatör tarafından sırayla halka numaraları kullanılarak başlatılacaktır.
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
ETKİNLİK VE YARIŞ TAKVİMİ
27 Ağustos 2022
17 Ağustos 2022
11 Ağustos 2022
5 Ağustos 2022
31 Temmuz 2022