Bilgi

Güvercin Toplama

1 Şubat – 1 Mayıs 2022 arası

 1. Başvuru sahipleri başvuru formunu doldurmalı ve petigre ile birlikte ilgili kişiye veya yarışma organizatörüne sunmalıdır.
 2. Başvuru sahibi güvercinlerin asıl sahibi değilse, güvercinlerin gönderilmesi için onay veya güvercin sahibinden yetki belgesi almalıdır.
 3. Güvercinler yerel ve uluslararası olarak gönderilebilir. Katılımcı, şart ve koşulları dikkatlice okumalı ve kuruluş tarafından belirlenen kuralları kabul etmelidir.
 4. Bu güvercinlerin yaşı yaklaşık 45-60 günlük olmalıdır.
 5. Pandemi olduğundan şüphelenilen bazı ülkelerde veya bölgelerde bu güvercinlerin istisnasız Derby İStanbul One Loft Race’e katılmasına izin verilmeyecektir.
 6. Teslim edilen/toplanan güvercinler için kayıt edilecek ekibin adının kesinleşmesi gerekir. Kayıtlı adı sonradan düzenlemek veya değiştirmek yasaktır.
 7. Güvercin çatı katına gönderildikten sonra organizatörün gözetiminde ve eğitim sürecinde olacak, katılımcının güvercinle fiziksel temas kurma hakkı olmayacaktır.
 8. Organizatör, herhangi bir kurcalamayı veya hile yapmayı önlemek için katılan her güvercinin çip halkasını kapatacaktır.
 9. Final 530km sonucunda FCI Yarış Güvercinleri Grand Prix tarafından tanınacaktır. FCI Yarış Güvercinleri Grand Prix’sinde dereceye girmek isteyen katılımcılar için bu güvercinlerin sadece FCI tarafından onaylanmış halkaları olmalıdır.

Başvuru Ücretleri Hakkında

 1. Eğitim sırasında hasta, ölü veya kayıp bir güvercin olması durumunda, organizatör katılımcıyı/yetiştiriciyi bu tür bir olay hakkında bilgilendirecektir; katılımcı/yetiştirici güvercini yenisiyle değiştirebilir. Değiştirme süresi 1 Mart – 31 Temmuz 2021 arasıdır. Organizatör hiçbir durumda hastalık, ölüm veya güvercin kaybından sorumlu tutulamaz.
 2. Güvercin toplayıcıya nakliye masrafları katılımcı tarafından ödenecektir.
 3. Ödeme için yalnızca EURO (EUR) ve Türk Lirası (TL) kabul edilebilir. Ödenmemiş bakiye, daha önce ödenen para biriminde yapılmalıdır.
 4. Ödül parası, Türkiye’de ki vergi yasasına göre ödül parasının vergi kesintisi yapıldıktan sonra kayıt ücretiyle aynı para biriminde ödenecektir.
 5. Yarış organizatöründen para ödülü alma rahatlığınız için, kayıt tarihinde geçerli banka bilgilerine ihtiyacımız var. SWIFT kodu, Hesap adı, Hesap numarası, Banka adı ve adresi gibi bilgiler sağlanmalıdır.
 6. Yurtdışı transfer ücreti 20 Euro olarak belirlenmiştir.
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
ETKİNLİK VE YARIŞ TAKVİMİ
27 Ağustos 2022
17 Ağustos 2022
11 Ağustos 2022
5 Ağustos 2022
31 Temmuz 2022